Maj 13, 2017

Na Biało-Czerwoną Nutę

W środę miał miejsce finał I edycji Wojewódzkiego Konkursu Pieśni i Piosenek Patriotycznych. Nagrody zwycięzcom wręczyła wicekurator oświaty Elżbieta Ratyńska

Konkurs zorganizowali Centrum Zajęć Pozaszkolnych nr 2 i Kuratorium Oświaty w Łodzi. Podczas przesłuchań 26 kwietnia na scenie zaprezentowało się 47 uczestników – zespoły wokalne, duety i soliści. W środę 10 maja najlepsi wykonawcy z trzech kategorii  wiekowych otrzymali dyplomy i nagrody.
Wprowadzeniem do koncertu laureatów była „Modlitwa obozowa” w wykonaniu dyrektorki CZP nr 2 Małgorzaty Zbicińskiej. Historię tej oraz innych pieśni, które towarzyszyły narodowi polskiemu w ważnych momentach historycznych, przybliżył Krzysztof Jakubiec, harcmistrz, pedagog i popularyzator wiedzy o Szarych Szeregach. Następnie na scenie zaprezentowali się uczniowie. Przed wręczeniem nagród do wspólnego śpiewania organizatorzy zaprosili także publiczność.  

Podczas wielkiego finału dyplomy i książki zwycięzcom wręczyła wicekurator oświaty Elżbieta Ratyńska. W kategorii klas IV-VI szkół podstawowych pierwsze miejsce zajęli: zespół wokalno-instrumentalny z Zespołu Szkół w Woli Krzysztoporskiej oraz solistka – Weronika Kujawa z ZS w Uniejowie. W kategorii gimnazjalistów jury najwyżej oceniło duet Ani Mazur i Mai Kunieckiej z SZ nr 8 w Tomaszowie Mazowieckim oraz solistkę Karolinę Fiołkę z ZS nr 2 w Wieruszowie. Spośród uczniów szkół ponadgimnazjalnych nagrodę przyznano natomiast Karolinie Królasik, która swoje zdolności wokalne rozwija w CZP nr 2 w Łodzi.