Maj 16, 2018

Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK

Ich okręgowy etap został podsumowany w sobotę na dziedzińcu łódzkiej Manufaktury. Zwyciężyli uczniowie z I Liceum Ogólnokształcącego w Ozorkowie. Zawodom patronował m.in. Łódzki Kurator Oświaty.

W mistrzostwach wzięły udział reprezentacje szkół ponadgimnazjalnych z województwa łódzkiego, które były najlepsze w swoich rejonach. Uczniowie wykazywali się wiedzą teoretyczną i konkretnymi umiejętnościami podczas zaaranżowanych sytuacji z „rannymi” ludźmi. Młodzi ratownicy opatrywali urazy głowy, złamane nogi, rany po oparzeniach, musieli odpowiednio zareagować na czyjeś zadławienie czy utratę przytomności.

– Cieszę się, że zainteresowanie pierwszą pomocą nie słabnie – podziękował uczniom za udział w mistrzostwach Michał Posmykiewicz z Zarządu Łódzkiego Oddziału Okręgowego PCK. Chwilę później ogłoszono wyniki.

Pierwsze miejsce w województwie w Mistrzostwach Pierwszej Pomocy PCK wywalczyli reprezentanci I Liceum Ogólnokształcącego w Ozorkowie. Drugie i trzecie miejsca zajęli uczniowie z XXV LO w Łodzi i I LO w Łowiczu.

Zawody przebiegały pod patronatem m.in. kuratora oświaty Grzegorza Wierzchowskiego. W jego imieniu pogratulowała uczestnikom Dorota Derecka, dyrektor Wydziału Rozwoju Edukacji Kuratorium Oświaty w Łodzi.

Nagrody dla najlepszych drużyn ufundowali również pozostali patroni mistrzostw – wojewoda łódzki, marszałek województwa, komendanci policji, straży pożarnej i straży miejskiej.

Licealiści z Ozorkowa będą reprezentować nasz region w finale ogólnopolskim mistrzostw PCK, zaplanowanym w czerwcu w Rzeszowie.