Kwiecień 13, 2017

Kurator odwiedził szkołę w Dąbkowicach

W poniedziałek kurator Grzegorz Wierzchowski wręczył nagrody zwycięzcom międzyszkolnego konkursu plastycznego
o tematyce patriotycznej.

Kwiecień obchodzony jest w Polsce jako Miesiąc Pamięci Narodowej. Wiele placówek oświatowych organizuje w tym czasie specjalne lekcje, wycieczki i uroczystości poświęcone wydarzeniom, które miały szczególny wpływ na losy naszego kraju.
Z tej okazji Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Września w Dąbkowicach Dolnych zorganizowała konkurs plastyczny dla uczniów szkół podstawowych z gminy Łowicz. Tematem prac dzieci z klas 1-3 były symbole narodowe. Ich starsi koledzy mieli za zadanie zilustrować miejsca pamięci narodowej.

Pierwsze miejsca w swojej kategorii wiekowej zajęli: Weronika Balik (kl. I SP w Dąbkowicach), Sebastian Michalski
(kl. II SP w Dąbkowicach), Bartłomiej Wróbel (kl. III SP w Dąbkowicach), Dawid Wawrzyńczak (kl. IV SP w Zielkowicach), Natalia Marat (kl. V SP w Jamnie) oraz Kinga Kacprowska (kl. VI SP w Zielkowicach). W poniedziałek 10 kwietnia kurator oświaty Grzegorz Wierzchowski wręczył nagrody zwycięzcom. Dzieciom gratulowała także dyrektor skierniewickiej Delegatury Kuratorium Irena Lesiak.

Podczas uroczystości upamiętniono ofiary Zbrodni Katyńskiej sprzed 77 lat, a także parę prezydencką i przedstawicieli państwa polskiego, którzy zginęli w 2010 roku w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem. W programie patriotycznym zaprezentowali się zarówno uczniowie jak i przedszkolaki.
– Jeśli, tak jak widzimy to dziś tutaj, będziemy wychowywać w duchu wartości patriotycznych najmłodsze pokolenie, to jestem spokojny o przyszłość i bezpieczeństwo naszej ojczyzny – powiedział kurator.

Spotkanie zakończyła niecodzienna lekcja historii, którą dla dzieci przygotowali przedstawiciele Stowarzyszenia Historycznego im.10 Pułku Piechoty z Łowicza.