Styczeń 3, 2020

Nowe zasoby e-podręczników

Zapraszamy do zapoznania się z nowymi zasobami portalu epodręczniki.pl. Do dyspozycji są: e-podręczniki, e-materiały do kształcenia ogólnego, e-materiały dla przedmiotów zawodowych oraz katalog zasobów dodatkowych.

Wśród e-materiałów znaleźć można materiały wspomagające prowadzenie zajęć z języka polskiego, filozofii, historii, wiedzy o społeczeństwie, geografii, biologii, chemii, fizyki, matematyki czy informatyki. Zawierają one atrakcyjne multimedia – filmy edukacyjne, animacje i prezentacje 3D, gry edukacyjne, wirtualne laboratoria, mapy myśli, audiobooki oraz zestawy ćwiczeń interaktywnych. Uczniowie mogą je wykorzystać podczas samodzielnej pracy w domu lub na lekcji pod kierunkiem nauczyciela.

Materiały udostępniane na portalu opracowywane są przez podmioty wybrane w konkursie organizowanym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Konsultacje dotyczące nowych e-materiałów prowadzi Ośrodek Rozwoju Edukacji.

Do końca 2020 r. dostępnych będzie ok. 10 000 e-materiałów do 10 przedmiotów kształcenia ogólnego w zakresie podstawowym i rozszerzonym dla czteroletniego liceum ogólnokształcącego i pięcioletniego technikum, zgodnych z obowiązującą podstawą programową z 2018 r.

Wszystkie zasoby edukacyjne dostępne są na stroniehttps://epodreczniki.pl/