Wrzesień 4, 2018

Bezpłatne materiały edukacyjne o Dywizjonie 303 i II wojnie światowej

Od 31 sierpnia br. w kinach można oglądać film „Dywizjon 303. Historia prawdziwa”. Honorowy patronat nad uroczystą premierą objęła Minister Edukacji Narodowej.

Film upowszechnia wiedzę historyczną na temat udziału polskich lotników w Bitwie o Anglię oraz promuje postawy patriotyczne. Przybliżając sylwetki i ponadprzeciętne umiejętności pilotów Dywizjonu 303, zachęca również do sięgnięcia po powieść Arkadego Fiedlera, na podstawie której powstał scenariusz dzieła w reżyserii Denisa Delicia.
Dystrybutor filmu we współpracy z Instytutem Pamięci Narodowej przygotował bezpłatne materiały edukacyjne na temat tej elitarnej jednostki oraz II wojny światowej, które są dostępne na stronie:
http://dywizjon303.pl/edukacja
Scenariusze lekcji przygotowane w oparciu o film i książkę oraz materiały na tablice mulitimedialne mogą stanowić wsparcie dla nauczycieli w przygotowaniu i przeprowadzeniu zajęć w atrakcyjny dla uczniów sposób. „Dywizjon 303. Historia prawdziwa” może być z powodzeniem wykorzystywany podczas zajęć lekcyjnych, a dołączone do niego materiały edukacyjne będą stanowiły urozmaicenie i wzbogacenie szkolnej dydaktyki.