Wrzesień 21, 2018

Kluby Armii Krajowej w ramach „Programu Kontynuacja” Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej

Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej (ŚZŻAK) w ramach „Programu Kontynuacja Etosu Armii Krajowej i Polskiego Państwa Podziemnego” stwarza warunki między innymi do zakładania – w porozumieniu ze ŚZŻAK i Instytutem Pamięci Narodowej – Klubów Historycznych im. Armii Krajowej na terenie szkół wszystkich typów.

Działają one na podstawie regulaminu i statutu. Ideą Klubów jest kultywowanie tradycji Armii Krajowej w społeczności szkolnej, krzewienie świadomości narodowej i patriotycznej, kształtowanie postaw obywatelskich opartych na znajomości historii, tradycji i powinności wobec państwa.

Kluby mogą realizować swoje działania m.in. poprzez organizowanie sesji klubowych, wykładów, warsztatów i dyskusji z udziałem historyków, projekcji filmów, wystaw, spotkań ze świadkami oraz uczestnikami wydarzeń historycznych, udział w akcjach i spotkaniach organizowanych przez ŚZŻAK oraz w obchodach rocznicowych związanych z walką o niepodległość Polski; tworzenie ścieżek edukacyjnych – śladami działań AK.

Wszystkich zainteresowanych założeniem w szkole Klubu Historycznego im. Armii Krajowej zachęcamy do wypełnienia formularza zgłoszeniowego i przesłanie go do Światowego Związku Żołnierzy AK do Warszawy.

Pliki do pobrania: