Wrzesień 10, 2019

IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

W imieniu organizatorów zapraszamy do udziału w bezpłatnej akcji edukacyjnej – „ IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia”. Wydarzenie odbywa się zgodnie z hasłem: „Młodsi sprawdzają czy starsi tabliczkę mnożenia znają”.

W ramach akcji uczniowie tworzą specjalne Komisje oraz Patrole Egzaminacyjne i przepytują starszych kolegów, osoby dorosłe z tabliczki mnożenia. Komisje znajdują się w szkołach, natomiast Patrole wychodzą na ulice, do parków, sklepów i przepytują przypadkowych przechodniów. Egzaminowani odpowiadają na pięć pytań z tabliczki mnożenia znajdujących się na losie. Każda osoba, która odpowie poprawnie na wszystkie pytania z losu – otrzymuje tytuł „Eksperta Tabliczki Mnożenia” oraz symboliczną legitymację.

W poprzednim roku w akcji brało udział ponad 550 000 uczestników m.in. z Polski, USA, Chorwacji, Rumunii, Kolumbii, Rosji, Litwy, Urugwaju, Arabii Saudyjskiej, Włoch. Akcja jest wielkim motywatorem dla dalszego rozwoju uczniów, którzy są egzaminatorami (ta rola jest dla nich wielkim wyróżnieniem) oraz dla tych, którzy otrzymali legitymację „Eksperta Tabliczki Mnożenia”.

Informacje dotyczące organizowanej akcji mogą Państwo znaleźć na stronie internetowej:
www.wmtday.org

Do wzięcia udziału w akcji niezbędne jest wypełnienie formularza rejestracyjnego na stronie
http://www.wmtday.org/pl/rejestracja-2019

Po potwierdzeniu zgłoszenia – placówka otrzyma certyfikat licencyjny (drogą elektroniczną), który dostępny jest na stronie akcji, po zalogowaniu. Znajdują się tam również materiały pomocne przy organizacji np. losy egzaminacyjne, scenariusze gier i zabaw, plakaty, łamigłówki i wiele innych. Osobą odpowiedzialną za organizację wydarzenia w szkole jest Koordynator Lokalny – najczęściej nauczyciel matematyki.

Rejestracja na następną – 9 edycję akcji, która odbędzie się 4 października – trwa do 28 września 2019 r.

Zachęcamy szkoły do wzięcia udziału w akcji i dołączenia do tysięcy uczestników na całym świecie.

Kontakt do organizatora:
Mateusz Grabowski
e-mail: info@wmtday.org