Kwiecień 17, 2018

Innowacyjne Targi Pracy w CKZiU w Łodzi

W spotkaniu zorganizowanym w piątek w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Łodzi wzięło udział kilkunastu przedsiębiorców z Łodzi i regionu oraz blisko 150 tegorocznych absolwentów szkoły.

W Łódzkiem, podobnie jak w wielu innych województwach naszego kraju, wiele firm od dłuższego czasu ma problemy ze znalezieniem wykwalifikowanej kadry, szczególnie na średnim poziomie. Dlatego przedsiębiorcy coraz chętniej nawiązują współpracę z technikami i szkołami branżowymi: organizują praktyki, staże, fundują stypendia uzdolnionej młodzieży, a także spotykają się z przyszłymi absolwentami zachęcając ich do podjęcia pracy w swoich firmach. Jedno z takich spotkań miało miejsce w piątek 13 kwietnia w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Łodzi. Wzięło w nim udział kilkunastu przedstawicieli firm i instytucji z Łodzi i regionu oraz blisko 150 uczniów CKZiU kształcących się w 7 zawodach.

W otwarciu Szkolnych Targów Pracy uczestniczył kurator oświaty Grzegorz Wierzchowski. – Niech nikt z was nie myśli, że wybierając technikum czy szkołę branżową wybrał szkołę gorszą, wręcz przeciwnie – przekonywał  podczas spotkania kurator. – Budujemy dobre szkolnictwo zawodowe, które opiera się na ścisłym powiązaniu edukacji z rynkiem pracy. Tak, by rynek pracy się rozwijał, a każdy z was mógł być dumny z decyzji edukacyjnych, które podjął – dodał Grzegorz Wierzchowski.    

Podczas targów tegoroczni absolwenci CKZiU w Łodzi  zapoznali się szczegółowo z ofertami pracy w Łodzi i regionie. Poznali warunki zatrudnienia (m.in. wymiar czasu pracy, rodzaj umowy, wymagania oraz udogodnienia proponowane przez pracodawców). Dowiedzieli się także jakiego wsparcia mogą oczekiwać ze strony urzędów pracy.