Czerwiec 8, 2018

Eliminacje Wojewódzkie XLI Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

25 maja 2018 roku na Terenie Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Piotrkowie Trybunalskim odbyły się Eliminacje Wojewódzkie XLI Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla szkół podstawowych i klas gimnazjalnych. W eliminacjach wzięły udział drużyny szkół podstawowych i gimnazjów reprezentujące powiaty województwa łódzkiego.

W kategorii szkół podstawowych zwycięskie laury przypadły drużynie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Koluszkach. Kolejne punktowane miejsca zdobyły: II miejsce – Szkoła Podstawowa nr 2 im. Królowej Jadwigi w Sulejowie, III miejsce – Szkoła Podstawowa w Krzętowie.
W kategorii klas gimnazjalnych ponownie najlepsi okazali się uczniowie z Szkoły Podstawowej nr 1 w Koluszkach, którzy wyprzedzili swoich kolegów ze Szkoły Podstawowej im. ks. Józefa Baranowicza w Szczercowie oraz gimnazjalistów ze Szkoły Podstawowej im. Władysława Stanisława Reymonta w Charłupi Wielkiej.
Drużyny, które zajęły pierwsze miejsca, reprezentowały województwo łódzkie w eliminacjach ogólnopolskich, które odbyły się w dniach 5 – 7 czerwca 2018 roku w Przelewicach (województwo zachodniopomorskie). Wszystkim serdecznie gratulujemy!

W imieniu Łódzkiego Kuratora Oświaty laureatom Eliminacji Wojewódzkich XLI Turnieju BRD nagrody wręczyła Elżbieta Celer, wizytator Wydziału Rozwoju Edukacji Kuratorium Oświaty w Łodzi.

Autorem zdjęć jest Beata Boniecka – Markiewicz