Marzec 4, 2020

Dwudziesta „Gorączka Złota” już trwa

Łódzki Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża zainaugurował XX edycję „Gorączki Złota”. Akcja polega na zbieraniu drobnych monet, za które dzieci z rodzin w trudnej sytuacji materialnej pojadą latem na kolonie.

Zbiórka cieszy się dużym zainteresowaniem oraz uznaniem wśród szkół, firm, instytucji i mieszkańców Łodzi. Jej tegoroczna – jubileuszowa – edycja potrwa do końca maja.

Inauguracja dwudziestej odsłony „Gorączki Złota” miała miejsce w poniedziałek w Szkole Podstawowej nr 11 przy ul. Hufcowej w Łodzi. To szkoła, która w roku ubiegłym zwyciężyła w konkursie na „Najlepszego zbieracza złota”. W poniedziałkowej uroczystości wziął udział kurator oświaty Grzegorz Wierzchowski.

– Żyjemy wśród innych i dla innych, dlatego warto sobie w różny sposób pomagać, a zbieranie groszowych monet jest sposobem prostym i przyjemnym – powiedział Grzegorz Wierzchowski. Przy tej okazji kurator dołożył do wspólnej skarbonki bilon zebrany wśród pracowników kuratorium. Wypełniona nim torba ważyła prawie cztery kilogramy!

Wszystkim, którzy wzięli udział w zeszłorocznej „Gorączce złota”, podziękowała Jolanta Chełmińska, honorowy prezes Łódzkiego Oddziału Okręgowego PCK. Jolanta Chełmińska poinformowała, że dzięki zebranym wtedy monetom (ważącym prawie cztery tony) około stu dzieci z naszego regionu wyjechało na wakacje.

W sumie od początku akcji, tj. od 2001 roku, w województwie łódzkim udało się zebrać ponad 52 tony monet o łącznej wartości około. 500 tys. zł.